شهادت سکوت نیست ، فریاد است تا کلمه حق را به گوش همه خفتگان برساند .شهادت جان دادن و مردن نیست ، جان یافتن و تولد دوباره است .شهادت رفتن و مردن نیست بلکه جاودانه ماندن است شهادت مرگ نیست که همانا رسالت و پیام است شهادت انعامی از طرف خداوند تبارک و تعالی به بندگانی که خالصانه در راه او جهاد کرده و علاوه بر اجر و مزد سزاوار مقام متعالی شهادت شده اند. سردار شهید سیّد جعفرمنصوری

سردارگمنام گیلانی

شهید سیّد جعفر(منصور) منصوری

سه‌شنبه 10 دی 1392 ساعت 00:21

درخواست نصیحت از یک رزمنده

متن زیر  نصیحت معنوی یکی از رزمندگان اسلام به سردار شهید سیّدمنصوری است. از قرار معلوم و آن گونه که از متن نصیحت فهم و درک می شود شهید بزرگوار با نهایت خضوع و فروتنی  از رزمنده ای که احتمالاً با ایشان دوستی داشته در خواست می کند در دفترچه یادداشت شخصی اش نصایحی را برای او بنویسید که ایشان با شناختی که از سجایای معنوی شهید داشته با اکراه درخواست شهید را اجابت نموده و اقدام به نوشتن نصایح ارزشمند که برگرفته از کمالات معنوی نگارنده بوده می نماید.

بسمه تعالی

بهترین سلام ها خدمت دوست عزیزم سیّد منصور منصوری ، اگر چه از لحاظ معنوی به ما ارجحیت دارید ولی به ناچار به درخواست و اصرار شما جمله ای را می نویسم:

برادرم تنها رفیقی که همراه ما به آن دنیا خواهد آمد اعمال ما می باشد و چه بهتر است اعمال نیک و عبادت الهی با ما باشد. آری ! روزی فرا می رسد که همه ما غبطه می خوریم.

یک عده از این غبطه می خورند که چرا اعمالی جزء عمل زشت و ناپسند چیز دیگری ندارند.

یک عده دیگر غبطه از آن می خورند که چرا اعمال نیک و خوبشان زیاد نیست.

پس خودمان را آماده کنیم برای روز موعود و انشاء الله روزی در کنار حوض کوثر با هم ملاقات کنیم.

سیّد عزیز امیدوارم که ما را در نماز شبهایتان فراموش نکنید و دعا کن که خداوند متعال ما را شهید بمیراند و در صف السابقون و السابقون قرار دهد.


والسلام - التماس دعا  اهواز 1363/11/23  حبیب الله

نظرات (1)
+ رضا [ ایران ]
سلام سید شهید من در احوالات عارفین همین بس که همه اعمال و افکار آنان خدایی است ، دوست خوب شما چه زیبا نصایحی را نه به شما بلکه خطاب به ما فرموده چرا که شما گل های آسمان شهادت هستید و تمام این مراحل را پشت را گذرانده این ماهستیم که در عالم خاک مانده و غرق گناهیم .
دوشنبه 16 دی 1392 ساعت 23:55
امتیاز: 7 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :
      
شیعه آرت پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) سایت توابین 313 سایت جامع فرهنگی و مذهبی شهید آوینی بی نشـــان نصـــر TV پایگاه فرهنگی رایحه پایگاه فرهنگی مذهبی سلم پایگاه جامع فرهنگ ایثارو شهادت پایگاه فرهنگی بشیران منتخبی از دل نوشته های سردار شهید سیّدجعفرمنصوری خدایا من ! اگر گناهکارم دستی پر از نیاز سوی تو دراز کرده ام ، ای خدایا من ! تو بزرگی و من اسیر گناهم و پای بند و گروگان معاصی ام ، خدایا! به گناهانم که می نگرم به فزع می افتم ، به کرم تو می نگرم به طمع می افتم . ای خدای من! چگونه ترا بخوانم در حالی که گناهکار درگاهت هستم و چگونه ترا نخوانم در حالیکه از مهرت که در دلم جایگزین است خبردارم