شهادت سکوت نیست ، فریاد است تا کلمه حق را به گوش همه خفتگان برساند .شهادت جان دادن و مردن نیست ، جان یافتن و تولد دوباره است .شهادت رفتن و مردن نیست بلکه جاودانه ماندن است شهادت مرگ نیست که همانا رسالت و پیام است شهادت انعامی از طرف خداوند تبارک و تعالی به بندگانی که خالصانه در راه او جهاد کرده و علاوه بر اجر و مزد سزاوار مقام متعالی شهادت شده اند. سردار شهید سیّد جعفرمنصوری
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

سردارگمنام گیلانی

شهید سیّد جعفر(منصور) منصوری

شنبه 21 دی 1392 ساعت 21:36

تاکتیک جدید دشمن در شیوه ترور و شیعه‌ستیزی با ندانم‌کاری خودی‌ها

مدّتی است که اقدام قابل تأمل یک مداح معروف و از سویی اثر گذار و متعهد کشور ، نقل فضای مجازی و رسانه های گوناگون داخلی و خارجی شده و متأسفانه روز به روز بر دامنه این موضوع به انحای مختلف افزود شده و همچون ادوارگذشته عدّه ای افراد مغرض ، سودجو و فرصت طلب که عناد و تضاد فکری آشکار و پنهان آنها با اساس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای قشر عظیم ملّت غیور و با بصیر و متعهد ایران اسلامی ایران مشخص و مبین است ، با نهایت سوء استفاده از این رفتار مبهم ، زهر و نیش قلم خود را که آغشته به جوهر کینه و عناد است به سمت و سوی طیف های مذهبی ، انقلابی و بعضاً ارزش ها و نمادهای شیعه به ویژه مراسمات جانسوز محرم و صفر ، که به گفته حضرت روح الله زنده ماندن اسلام متکی به این نمادها و آیین هاست ، نشانه رفته و هر آنچه بر قلوب مریض خود داشته آشکار ساخته و از قرارمعلوم قرار نیست کسی لجام افسار گسیخته آنها را مهار کند. 

قبل از پرداختن به اصل موضوع باید متذکر شوم که هدف از این نگارش دفاع از رفتار ناسنجیده و شاید هم عجولانه آقای مداح معروف نیست که در ادامه به این موضوع به صورت مشروح خواهم پرداخت . ولی نکته اصلی اینجاست که عدّه ای در این کشور و بعضاً با حمایت رسانه های معاند و ضدانقلاب عزم پلید خود را جزم نموده اند تا با دست آویز قرار دادن هر گونه ، رویداد ، جریان و اتفاقی در سطح ایران اسلامی و یا اقصی نقاط جهان که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم به طیف مذهبی بخصوص شیعیان راستین مرتبط باشد ، بلافاصله حجم عظیمی از هجمه های نوشتاری ، تصویری و گفتاری خود را به سمت و سوی ارزش های انقلاب نشانه می روند و با کمی کنکاش و واکاوی نوع و گستره هجمه های وارده این موضوع را در ذهن متواتر می کند که سناریو و برنامه ای از پیش طراحی شده برای ترور شخصیت بعضی از افراد در پس و پشت پرده این جریان است که متأسفانه هر از چند گاهی بعضی از افراد خواسته و یا ناخواسته و بعضاً از روی بی تدبیری و عدم دور اندیشی و بصیرت در دام تعریف شده گرفتار شده و بستر حمله و هجمه به ارزش های انقلاب از سوی افراد معلوم الحال را فراهم می آورند. هر خواننده ای که کمترین آشنایی با عملیات روانی و یا جنگ روانی داشته باشد به خوبی می داند که اثرات ترور شخصیت به مراتب از ترور فیزیکی ویرانگرتر و مخرب تر خواهد بود. به وضوح پیداست که ترور فیزیکی در بیشتر مواقع باعث اتحاد و انسجام ملّی شده و دشمن به خوبی این موضوع را درک نموده است که از این منظر نمی تواند در جمهوری اسلامی ایران طرفی ببندد از این رو به نظر می رسد که ترور شخصیت که بسیار کم هزینه امّا مخرب تر خواهد بود در صدر برنامه های دشمن قرار داشته و قطع یقین در آتی شاهد تکرار این نوع سناریو که دارای بازیگران بی مزد و مواجب فروانی است برای ترور شخصیت ، شیعه ستیزی ، تخریب ارزش های انقلاب و . . . خواهیم بود. 

فهمیدن این موضوع که دشمن پشت این صحنه و سناریو است و یا حداقل دشمن با افزودن متمم به داستانک داخلی ، آن را به یک فیلم هالیودی تبدیل کرده و بازیگردانی آن را در دست خود گرفته زیاد سخت و دشوار نیست. مصداق این گفته ، پرداختن به این موضوع در سطح وسیع رسانه های ضدانقلاب است.آنچه واضح است عده ای در داخل که غالباً خوراک فکری آنها رسانه های ضدنظام است با موج سواری روی این حادثه که تخته اسکی ! آن عاریه گرفته شده از دشمنان قسم خورده انقلاب و اسلام است ، نهایت سوء استفاده برای اهانت های لجام گسیخته به مداح مذکور و از طرفی طعنه های متواتر و بعضاً سب آلود به ارزش های انقلاب اسلامی نموده و می نمایند ، رویدادی که هنوز اصل ماوقع آن برای نهادهای انتظامی ، امنیتی و قضایی مشخص نیست و شاید ماهیتاً هم ارزش بررسی نداشته باشد. 

البتّه ذکرنکته لازم است که این نوشتار دنبال تخطئه عزیزانی نیست که از روی دلسوزی به شخص مداح اهل بیت (ع) انتقاداتی چه درست و چه نادرست دارند و این حق مردم شریف است که یک رفتار غیرمتعارف اجتماعی به خصوص از سوی یک شخصی که شهره بوده و الگوی طیف زیادی از جوانان است را به نقد بکشند . لیکن اصل موضوع اینجاست که بعضی از عزیزان که هیچ وابستگی به طیف ها و جریان های معلوم الحال ندارند بعضاً با پیش قضاوت های ناروا و یا حمایت های ناصواب ، در جبهه دشمن قرار گرفته و آب به آسیاب دشمن می ریزند. مگر این کلام از مولای متقیان نخوانده و نشنیده اید که فرمود " هرگاه خبری شنیدید بدان توجّه کنید به منظور درک آن ، نه به منظور نقل آن ، زیرا خبرگزاران فراوان و درک کنندگان اندکند ."(1) 

و امّا سخنی با آقای مداح اهل بیت (ع) موردنظر؛ دقیقاً برای نگارنده مشخص نیست که در آن روز چه اتفاقی پیش آمده و اساساً در نقد و یا تأیید آن حادثه که باید گفت تأسف بار و شاید فاجعه آمیز از این لحاظ که منجر به سوء استفاده دشمنان و حجم عظیم تهمت های سب آلود علیه ارزش های انقلاب اسلامی شد نیستم و می خواهم آنچه از پای منابر مداحین و وعاظ معزز آموخته ام مواردی را من باب تذکر اشاره نمایم که امیدوارم مؤثر افتد. 

نگارنده ، حرکت شما را نه عصای موسی کلیم الله می داند و نه آنچه که عده ای افراد مغرض و بعضاً معاند مطرح می کنند. هر انسانی اگر کمی شرف و انصاف داشته باشد زبان ، قلم و افکار خود را به این هجویات که بسیاری از آنها نشانه ی قلب مریض است آلوده نمی کند. بلکه رفتار شما مثل صدها حادثه و اتفاقی است که هر ساعت ، هر روز و هر ماه در این کشور به انحا و طرق مختلف حادث می شود. لیکن تفاوت اساسی که رویداد مورد بحث با صدها و شاید هزاران رویداد مشابه در سطح کشور و یا فرارتر از آن دارد ، میزان نفوذ ، اثر گذاری ، محبوبیت و به ویژه ارتباط شما با بچه های ارزشی و خاصّه اتصال با بعضی از جایگاه های معنوی و ارزشی است.

از شما و کسانی که به طریقی مرتبط با جایگاه های ارزشی هستند به جهت آنچه گفته شد انتظار می رود بیش از گذشت بصیرت به خرج داده و هوشیارانه عمل کنید ، دشمن زخم خورده و غداره بسته و نیز ناجوانمردان و غدّار پیشگان دشمن دوست هر آن دنبال فرصتی هستند تا با کوچکترین لغزش و رفتار غیرمتعارف ، سیل تخریب ، اهانت ، سب که برازنده خودشان است نثار طیف های ارزشی نمایند. برای آنها ذبح بچه شیعه ها در سوریه و عراق ، سوزاندن بچه مسلمان ها در مالدیو ، اهانت به زنان و کودکان در بحرین ، ضرب و شتم بچه مذهبی ها در کوچه ها و معابر و بسیاری از این دست موارد که هر روزه در بلاد اسلامی شاهد و ناظر آن هستیم اهمیّتی ندارد لیکن یک تیر هوایی شلیک شده و یا آسیب قالپاق یک خودرو ! توسط یک بچه ارزشی حالا با هر هدف و منظوری که می خواهد باشد ، اهمیّت آن فراتر از حمله هسته ای آمریکا به ژاپن ، حمله شیمیایی به حلبچه ، فتنه فتنه گران و حتّی مذاکرات انرژی هسته ای است و با اغراضی که همه از آن مطلع هستیم در کمتر در چند دقیقه در صدر اخبار در فضای مجازی و رسانه ای قرار می گیرد. آقای مداح ارزشی عزیز ! شما بهتر می دانید که دشمن و ایّادی داخلی آنها لحظه لحظه حرکات و سکنات شما را رصد می کنند تا بهانه ای داشته باشند برای هجمه به انقلاب و بخصوص شیعه . اگر نمی دانید که جای تأسف است و اگر می دانستید که جای بسی تأسف است.

آقای مداح عزیز ؛ما در پای همین منابر آموخته ایم که "فرو بردن خشم نشانه بزرگواری است."(2)

ما یاد گرفته ایم که "مسلمان با دیگران مدارا نموده و هرگز جدال نمی کند. "(3)

به ما در پای همین منابر و مجالس یاد داده اند "از ستیزه جویی برحذر باشید زیرا خصومت قلب را تباه می کند و باعث نفاق می شود. "(4)

ما باره ها تجربه کرده ایم "هرکس ندانسته دست به کاری زند بیش از آنکه اصلاح کند تباه می کند." (5)

اسلام به ما آموخته که "سزاوارترین مردم به گذشت کسی است که بتواند بهتر انتقام بگیرد. "(6)

و به خوبی می دانیم "هر کس خویشتن را مورد تهمت آورد ، هر گز نباید کسانی را که به او بدگمان می شوند سرزنش کند. "(7)

پای همین منابر به ما بچه شیعه ها گفته اند "مؤمن به وقت هیجانات جامعه ، متین و به هنگام گرفتاری شکیبا و در وقت گشایش سپاس گزار است."(8)

شما به خوبی می دانید که" تجاوز از اندازه پرتگاه است و حلم و بردباری زینت مومن است "(9) و "با گذشت ترین مردم کسی است که در عین توانایی چشم پوشی کند. "(10)

به ما گفته اند "از کاری که باید پس از آن پوزش بخواهی دوری کن ، زیرا مومن نه بد می کند و نه پوزش می خواهد "(11)در کلاس درس امام حسبن علیه السلام به ما بار ها گفته اند " از کسانی مباش که از گناه دیگران ترسناکند و از عاقبت گناه خود غافل. "(12) ما را بر این باور است که "هر کس به دیگران نسبت هایی بدهد که در آنها هست ، دیگران به او نسبت هایی خواهند داد که در او نیست ." (13)

در مکتب شیعه به شیعبان گفته اند ؛ "اندرزگویی که خود اهل عمل نیست چون تیراندازی است که کمان ندارد" (14) و تأکید کرده اند "هر که پرده از اسرار دیگری بردارد رازهای پنهانی او آشکار شود. "(15)

آقای مداح عزیز ؛ "هر کس به خیر و شر اعمال خود توجّه داشت از زندگی بهره مند خواهد شد ، و هر که از خود بی خود شد زیان خواهد دید. "(16)شما هنگام حادثه که منجر به سوء استفاده دشمنان شد چقدر به عاقبت کار خود فکر کردید. مگر شما نمی دانید " هر که ندانسته دست به کاری بزند بیش از آن که اصلاح کند کار را خراب خواهد کرد" (17) "هرکس از هوس خود پیروی کند گویی آرزوی دشمن خود را برآورده کرده است."(18)شما که بارها و بارها این سخنان ارزشمند را پای منابر گفته اید. می دانید از قِبَل رفتار شما حالا چه با سناریو دشمن و چی بدون سناریو خصم دون ، چه اندازه هجمه به طیف های ارزشی وارد شد اگر نمی دانید به شما پیشنهاد می کنم کمی رسانه ها را مرور کنید. و زیاد به قیاس مع الفارق دوست مداح خود و عصای موسایی برگفته برداشت های ذهنی ایشان دلخوش و توجّه نکنید. بیایید آنچه که در پای منابر شنیده اید و گفته اید مجدد مرور کنید و ببینید کجای کار به خطا رفته اید که دشمن با یک اقدام غیرمتعارف اجتماعی شما این همه به انقلاب ، بچه های انقلابی و غم انگیزتر از همه به محرم و صفر و حقانیت شیعه هجمه وارد نموده است.

به نظرم کسانی که به طریقی به پایگاه های ارزشی وصل هستند و هر روز باید این کلام گهر بار امام حسن عسکری را با خود تکرار کنند که فرمود " از خدا بترسید و مایه افتخار و زینت باشید نه مایه شرمندگی ، از شهرت طلبی و حب جاه بپرهیز که ، چه این دو صف تو را به هلاکت می کشاند ، جدال مکن تا ابهت خویش را را از دست ندهی" (19)جناب مداح عزیز همانگونه که سطرهای پیشین گفته شد رفتار شما هر چند شبیه یک داستانک به مانند هزاران وقایع و رویداهای حادث شده روزانه در کشور بود ، ولی همین حادثه کوچک با اتصال به شهرت و محبوبیت شما به مثابه یک رویداد بزرگ در سطح جامعه اشاعه پیدا نمود که حالا حالاها باید جامعه ی مداحین و وعاظ عزیز و بخصوص اقشار مذهبی طعنه های زهر آگین مغرضین با نظام اسلامی را تحمل کنند.

و کلام آخر اینکه نگارنده هر چه نگاشت از روی دلسوزی و سر نصیحت بود که معصوم علیه السلام می فرماید: "هر که برادر (مومن ) خود را نصحیت نکند از رحمت خداوند متعال دور خواهد بود"(20) شما همیشه و تا مادامی که در خط و مسیر اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله ، طریق امام راحل ، شهدای والامقام و پیرو علمدار راستین انقلاب باشید برای ما عزیزید چون امامان معصوم علیه السلام مداحین را عزیز شمرده اند:

الحَمدُ الله الذی جَعَلَ فی النَّاسِ مَن یَفِدُ اِلَینا وَ یَمدَحُنا وَ یَرثی لَنا ـ خداوند متعال را سپاس که در میان مردم کسانی را قرار داده که به سوی ما می آیند و ما را مدح و مرثیه می گویند.(21)  

و من الله توفیق - مدیر وبلاگ سردار گمنام گیلانی 

منابع و مأخذ:

1 1- امام علی علیه السلام /نهج البلاغه

2- امام صادق علیه السلام/ روضه بحار ج 2

3- امام صادق علیه السلام/ روضه بحار ج 2

4- امام محمد باقر علیه السلام/روضه ج 2

5- حضرت رسول اکر صلی الله علیه و آله/روضه بحار ج 1

6- حضرت رسول اکر صلی الله علیه و آله/روضه بحار ج1

7- امام علی علیه السلام /نهج البلاغه

8- امام علی علیه السلام /روضه بحار ج 2

9- امام حسین علیه السلام / روضه بحار ج 1

10- امام حسین علیه السلام / روضه بحار ج 1

11- امام حسین علیه السلام / روضه بحار ج 2

12- امام حسین علیه السلام / روضه بحار ج 2

13- امام سجاد علیه السلام / روضه بحار ج 2

14- امام صادق علیه السلام/ روضه بحار ج 2

15- امام صادق علیه السلام/ کشف الغمه ج 2

16- امام رضا علیه السلام / روضه بحار ج 2

17- امام محمد تقی علیه اسلام / روضه بحار ج2

18- امام محمد تقی علیه اسلام / روضه بحار ج2

19- تحف العقول

20- امام موسی کاظم علیه السلام/روضه بحار ج2

21- امام جعفر صادق علیه اسلام / وسائل الشیعه ج10

نظرات (9)
+ مجید [ ایران ]
باسلام،خداروشکر هرچه جلوترمیریم ابعاد تازه ای از ماجرا داره روشن میشه که ان شاءالله با کاملا روشن شدن موضوع بیشتر به ابعاد شخصیتی حاج محمودعزیز پی خواهیم برد،همینکه تاالان هیچ اسفاده ای از تریبونهایی که دراختیارشه برای منزه جلوه دادن خود نکرده نشان از این داره که فقط ذکر ائمه رو به زبان جاری نمیکنه بلکه ان شاءالله تأسی به آن بزرگواران هم جزو مرامشه والبته اگه قصوری هم بوده حتما خواهد پذیرفت و ملت هم دعاگوی ایشان و هم درصورت قصور احتمالی بخشنده خواهند بود؛ان شاءالله
چهارشنبه 25 دی 1392 ساعت 21:35
امتیاز: 8 0
+ محب [ انگلستان ]
آنهایی که شهرت و محبویت خود را از اسلام و انقلاب کسب کرده اند باید خیلی مواظب باشند اگر کمی لغزش داشته باشند صدمات زیادی به انقلاب وارد خواهند نمود . خدا عاقبت همه ما را ختم به خیر کند
چهارشنبه 25 دی 1392 ساعت 01:26
امتیاز: 9 0
+ فتاح [ ایران ]
سلام سید جان
ببخشید خیلی وقت بود خدمتتون نرسیده بودم:
با عرض عذر خواهی از شما و دوستانی که نظراتشون در ذیل این مقاله درج شده به نظر بنده نفس این این اقدام یه عمل خارج از قانون، از یکی از افراد این جامعه بوده و تنها مرجع رسیدگی به اون هم قوه‌ی قضایی هست. اینکه یه عده این فعل رو تو بوق و کرنا کردند و از این موضوع به خیال خودشون چماق درست کنند و از طرف دیگه بعضی عزیزان هم قطب نما رو اشتباه بگیرند و شخص آقای کریمی رو در حد اولیای خدا ببینند و اینکه بگویند برای ایشان داستان ساخته‌اند کاملاً غلط و جنگ زرگری هست. واقعیت این هست که ایشون هم مثل همه‌ی بنده‌های دیگه‌ی خدا نقاط ضعف‌ی داره که ظاهراً دشمن یکی از اون‌ها رو خوب سوِِ‍ژه قرار داده.
سه‌شنبه 24 دی 1392 ساعت 21:50
امتیاز: 7 0
+ ایثارگر از فردیس [ ایران ]
آقا سید سلام - کمی در باره حاج محمود ما بی انصافی به خرج دادید ولی به هر حال من هم اعتقاد دارم دشمن از ضعف و ندانم کاری های ما شیعه ها نهایت سوء استفاده برای راه اندازی عملیات روانی علیه حقانیت شیعه را می نماید.
یکشنبه 22 دی 1392 ساعت 16:31
امتیاز: 11 1
+ یوسفی [ ایران ]
سلام آقای سید گیلانی ؛ متن شما یه مقداری تند و تیزه ولی روشنگرانه است. ای کاش بعضی ها مثل شما کمی انصاف داشتند و یک طرفه به قاضی نمی رفتند.
یکشنبه 22 دی 1392 ساعت 16:17
امتیاز: 7 4
+ جهانی [ ایران ]
سلام و خسته نباشید ؛ متن خوب و قابل تأملی بود.
بخصوص کلام آقا امام حسین که می فرماید:
از کسانی مباش که از گناه دیگران ترسناکند و از عاقبت گناه خود غافل. "هر کس به دیگران نسبت هایی بدهد که در آنها هست ، دیگران به او نسبت هایی خواهند داد که در او نیست ."
موفق و مؤید باشید
یکشنبه 22 دی 1392 ساعت 16:13
امتیاز: 10 0
+ محسن [ ایران ]
با سلام خدمت سید عزیز و بزرگوار ،واقعا مطالب خوب و باارزشی بود . انشاالله که شاهد این دسته از اتفاقها نباشیم و مداحی که همه ما با صدای گرمش خاطرات بسیاری داریم به این صورت مورد هجمه انتقادات قرار نگیره و صدالبته که از این اتفاقات باید درش آموخت .
یکشنبه 22 دی 1392 ساعت 13:11
امتیاز: 12 0
+ Ali [ ایران ] http://ali-hort.blogsky.com/
خیلی هم خوب...
یکشنبه 22 دی 1392 ساعت 01:05
امتیاز: 6 0
+ مجید [ ایران ]
باسلام؛با تشکر ازسید عزیز؛چند روزی که این اتفاق افتاده واقعا از هرطرف و از هرکسیکه خودش هزارتا مشکل داره هزارتا حرف مربوط و غیرمربوط شنیدیم؛اگرچه حاج محمود ،عزیز همه ی ماست و ازالطاف الهی و عنایات ائمه معصومین علیهم السلام صدای محزون وتأثیرگذاری داره ولی باید بدونه که ایشون فقط یک مداح نیست؛ایشون نماینده طیف وسیعی از عاشقان اهل بیت و پیروان ولایت محسوب میشه؛ایشون نماینده خانواده شهداء‌ و جبهه ایثار و خانواده اسلامی محسوب میشه؛هنوز هیچی مشخص نیست میگن رأی دادگاه هم فرمایشیه و اینا محکوم نمیشن؛خداوند برتوفیقات حاج محمود عزیز بیفزاید بیفزاید و عاقبت همه مارو ختم بخیر کند؛البته این برادر عزیز ما اگر اشتباهی مرتکب شده اند حتما پذیرای عدالت اسلامی خواهند بود واگر نه؛غم به دل راه ندهند که ان الله یدافع عن الذین امنوا؛روح امام و شهداء شاد و پیروی از راه ولایت مستدام
شنبه 21 دی 1392 ساعت 22:20
امتیاز: 12 2
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :
      
شیعه آرت پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) سایت توابین 313 سایت جامع فرهنگی و مذهبی شهید آوینی بی نشـــان نصـــر TV پایگاه فرهنگی رایحه پایگاه فرهنگی مذهبی سلم پایگاه جامع فرهنگ ایثارو شهادت پایگاه فرهنگی بشیران منتخبی از دل نوشته های سردار شهید سیّدجعفرمنصوری خدایا من ! اگر گناهکارم دستی پر از نیاز سوی تو دراز کرده ام ، ای خدایا من ! تو بزرگی و من اسیر گناهم و پای بند و گروگان معاصی ام ، خدایا! به گناهانم که می نگرم به فزع می افتم ، به کرم تو می نگرم به طمع می افتم . ای خدای من! چگونه ترا بخوانم در حالی که گناهکار درگاهت هستم و چگونه ترا نخوانم در حالیکه از مهرت که در دلم جایگزین است خبردارم